آیا قیمت سقف متحرک با واحد مترمربع محاسبه می شود

در بازار متداول است که قیمت سقف متحرک ها را با واحد متر مربع اعلام می کنند.ولی نحوه دقیق محاسبه قیمت سقف بر اساس مدل،ابعاد،رنگ،نوع پارچه و نحوه نصب متغییر است.لذا جهت محاسبه دقیق قیمت ابتدا باید مدل سقف،نحوه نصب،رنگ پرووفیل ها و نوع پارچه و همچنین وجود یا عدم وجود سیستم روشنایی تعیین گردد. تا بتوان نسبت به برآورد قیمت صحیح اقدام کرد.

چرا ابعاد در قیمت سقف  متحرک اهمیت دارد؟

با ذکر یک مثال این مسئله را روشن می کنم.فرض کنیم سقف اول به ابعاد طول 6 متر و پهنا 3 متر و سقف متحرک دوم به ابعاد طول 6 متر و عرض 6 متر باشد.مساحت اولی 18 متر مربع  و مساحت سقف متحرک دوم 36 متر مربع یعنی 2 برابر.اگر قیمت متر مربع سقف اول a تومان شده است.آیا قیمت متر مربع سقف دوم هم همین عدد است.جواب خیر. چرا ؟چون بیش از 60 درصد مصالح مصرف شده مشترک است.مثلا موتور و پروفیل های نگهدارنده آن .اتصالات به دیوار یا ستونها،هزینه ساخت،زمان ساخت،هزینه های حمل و قطعات متحرک ابتدایی و انتهایی.

خب! فکر کنم الان دیگر روشن شد که بخش عمده ای از هزینه در هر دو سقف مشترک است. ولی مساحت دو برابر پس قیمت متر مربع سقف دوم قطعا پایین تر است از قیمت متر مربع سقف متحرک اول می شود.

پیشنهاد ما به شما دوستان اینست که به اعلام قیمت های کلی توجه نکرده حتما جهت استعلام قیمت ، ابعاد پروِژه و مدل سقف را به کارشناسان واحد فروش شرکت اعلام کنند.تا با دریافت قیمت روز سقف متحرک به نتیجه واقعی تری در برآورد قیمت پروژه برسید.

لازم است این نکته را هم اضافه کنم که رنگ پارچه و پروفیل نیز در تعیین قیمت موثر است. که در مقاله دیگری به مدل های مختلف پارچه و تنوع رنگ های پروفیل خواهیم پرداخت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *